Results
50cc Oil Inj. 4-6: 1.Derrek Vanhee (KTM); 2.Nicholas Haut (KTM); 3.Dalton Lyons (KTM); 4.Jacqueline Riess (KTM); 5.Jared Tanley ;
50cc Oil Inj. 7-8: 1.Madson Falkman (KTM); 2.Josh Anderson (Yam);
50cc Chain 4-6: 1.Ronald Decker (KTM); 2.Nick Schnagl (KTM); 3.Brandon Beranek (PLN); 4.John Newmann (COB); 5.Patrick Haney (KTM);
50cc Chain 7-8: 1.Austin Miclas ; 2.Cole Hauenstein (Kaw); 3.Bruno San Roman (KTM); 4.Max Royalty (LEM); 5.Matthew Huinker (KTM);
65cc 7-9: 1.Kyle Ohnsorg (KTM); 2.Zachary Williams (Kaw); 3.Dylan Wolff (KTM); 4.Jake Burbach ; 5.Dylan Brostrom (KTM); 6.Travis Stewart (Suz); 7.Dane Rosenwinkel (KTM); 8.Luke Milbrandt (Kaw); 9.Anna Flintrop (Suz); 10.Kali Wald (Kaw);
65cc 10-11: 1.Dustin Wolff (KTM); 2.Jeremy Juliot (Kaw); 3.Zachery Gries (Kaw); 4.Sean Castle (Kaw); 5.Michael Tweeton (KTM); 6.Trey Fitzke (Kaw); 7.Slater Peterson (Kaw); 8.Brayden Bloch (Suz); 9.Reid Gerhardt (Kaw);
85cc 7-11: 1.Justin Regenscheid (Suz); 2.Dustin Wolff (Suz); 3.Sam Milbrandt (Kaw); 4.Timmy Mccoy (Suz); 5.Cody Slark (Hon); 6.Devin Ruprecht (Hon); 7.Travis Stewart (Suz); 8.Jake Burbach (Yam); 9.William Drusch (Hon); 10.Daulton Lamont (Kaw);
85cc 9-12: 1.Eric Johnson (Suz); 2.Taylor Kotewa (Yam); 3.Collin Cassem (Hon); 4.Justin Regenscheid (Suz); 5.Shane Tismer (Yam); 6.Dustin Overby (Yam); 7.Timmy Mccoy (Suz); 8.Greg Mauser (Suz); 9.Devin Ruprecht (Hon); 10.Dylan Boerboom (Yam);
85cc 12-15: 1.Jesse Kangas (Hon); 2.Eric Johnson (Suz); 3.Shawn Kline (Kaw); 4.Isaac Schreurs (Yam); 5.Andrew Rutledge (Hon); 6.Derek Davis (Kaw); 7.Zachery Brostrom (Suz); 8.Shane Tismer (Yam); 9.Greg Mauser (Suz); 10.Lucas Benson (Suz);
Super-Mini 12-15: 1.Jesse Kangas (Hon); 2.Shawn Kline (Kaw); 3.Andrew Rutledge (Hon); 4.Dylan Haney (Kaw); 5.Zachery Brostrom (Suz); 6.Isaac Schreurs (Yam); 7.Lucas Benson (Suz); 8.Andrew Castle (Yam); 9.Austin Veal (Hon); 10.Brandon Stewart (Suz); <
P>
Schoolboy 12-15: 1.Matt Wodtke (Suz); 2.John Emmeck (Hon); 3.Nick Oja (Yam); 4.Zachary Soucek (Yam); 5.Blake Orouke (Hon); 6.Charlie Wise (Suz); 7.Ricky Benson (Hon); 8.Justin Schroeder (Yam); 9.Nathan Rosso (Yam); 10.Patrick Young (Hon);
125 A: 1.Brett Ohland (Yam); 2.Brandon Hagedorn (Yam); 3.Joe Mueller (Hon); 4.Ross Thompson (Kaw);
125 B: 1.Matt Wodtke (Suz); 2.John Emmeck (Hon); 3.Matt Foels (Kaw); 4.Justin Rumpca (Yam); 5.Justin Mckinley (Yam); 6.Clay Davis (Kaw); 7.Brad Perron (Yam); 8.Zachary Soucek (Yam); 9.Dushawn Zylka (Yam); 10.Blake Orouke (Hon);
125 C: 1.Kyle Koeberl (Yam); 2.Joe Murphy (Yam); 3.Nathan Rosso (Yam); 4.Charlie Wise (Suz); 5.Chad Kramer (Yam); 6.Nick Oja (Yam); 7.Michael Abresch (Hon); 8.Justin Schroeder (Yam); 9.James Carsten (Yam); 10.Michael Neiert (Kaw);
250/Open A: 1.Brett Ohland (Yam); 2.Jared Kerr (Hon); 3.Jed Oconnor (Hon); 4.Erik Padelford (Hon); 5.Chad Sparks (Yam); 6.Mike Evenson (Yam); 7.Cole Bergeson (Yam); 8.Joshua Lorenz (Yam);
250/Open B: 1.Matt Wodtke (Yam); 2.Brandon Korin (Hon); 3.Trent Sims (Hon); 4.Zachary Soucek (Yam); 5.Tim Schulz (Hon); 6.Scott Sweers (Hon); 7.Matthew Boe (Yam); 8.Jim Watts (Hon); 9.Aaron Deer (KTM); 10.Bland Bohannon (Hon);
250/Open C: 1.Mike Herman (Suz); 2.Jay Slattery (Hon); 3.Dale Braulick (Yam); 4.Jesse Thom (Hon); 5.Jack Michaletz (Hon); 6.David Malterer (Yam); 7.John Wipplinger (Suz);
16/24 A: 1.Joe Mueller (Hon);
16/24 B: 1.Justin Rumpca (Yam); 2.Matt Foels (Kaw); 3.Brandon Korin (Hon); 4.Aaron Deer (KTM); 5.Matthew Boe (Yam); 6.Trent Sims (Hon); 7.Justin Mckinley (Yam); 8.Bland Bohannon (Hon); 9.Fred Slagel (Suz); 10.Clay Nelson (Yam);
16/24 C: 1.James Carsten (Yam); 2.Mike Herman (Suz); 3.Mike Hiniker (Kaw); 4.Brian Paulson (Hon); 5.Scott King (Yam); 6.Kyle Koeberl (Yam); 7.Mitchell Foels (Kaw); 8.Chad Kramer (Yam); 9.Michael Abresch (Hon); 10.Jeremy Baldwin (KTM);
25+ A: 1.Erik Padelford (Hon); 2.Jed Oconnor (Hon); 3.Tony Ulrich (Yam); 4.Mike Carlson (Hon); 5.Joshua Lorenz (Yam); 6.Chris Zurek (Hon); 7.Michael Lenarz (Yam); 8.Ross Thompson (Kaw); 9.Micheal Moores (Yam); 10.Bob Chase (Yam);
25+ B: 1.Jeremy Tholen (Yam); 2.Clayton Manthe (Hon); 3.Paul Gardner (Yam); 4.Anthony Lake (Hon); 5.Paul Ruprecht (Hon); 6.Jeff Coulson (Yam); 7.Steve Ricard (Yam);
25+ C: 1.Justin Van Denboom (Yam); 2.Steven Rierdan (Yam); 3.Matt Borgman (Hon); 4.Shane Jensen (Yam); 5.Thomas Lundquist (Suz); 6.Mario Frasson (Hon); 7.Jon Melbo (Yam); 8.Peter Sirany (Yam); 9.John Eggen (Yam);
30+ A: 1.Mike Carlson (Suz); 2.Tony Ulrich (Yam); 3.Michael Lenarz (Yam); 4.Chris Zurek (Hon); 5.Randy Saeger (Yam); 6.Micheal Moores (Yam); 7.Thomas Peterson (Hon); 8.Ross Thompson (Kaw);
30+ B: 1.Jim Watts (Hon); 2.Robert Rauner (Yam); 3.Clayton Manthe (Hon); 4.John Mulligan (Yam); 5.Anthony Lake (Hon); 6.Paul Gardner (Yam); 7.Paul Ruprecht (Hon); 8.Jeff Coulson (Yam);
30+ C: 1.Matt Borgman (Hon); 2.Derrick Boaz (Hon); 3.Cory Wiltse (Yam); 4.Stephen Pcdeason (Yam); 5.Greg Lamont (Hon); 6.Thomas Lundquist (Suz); 7.Steven Rierdan (Yam); 8.Mario Frasson (Hon); 9.Robert Westerhouse (Hon); 10.Dale Braulick (Yam);
40+ A: 1.Ken Matson (Hon); 2.Mike Mineheine (Hon); 3.Thomas Peterson (Hon); 4.Randy Saeger (Yam); 5.Bob Chase (Yam); 6.Jim Olson (Yam);
40+ B: 1.Robert Buck (Yam); 2.Jon Holtz (Yam); 3.Jerry Dillon (Yam); 4.John Mulligan (Yam); 5.Jeff Coulson (Yam);
40+ C: 1.Derrick Boaz (Hon); 2.Gaylord Pahl (Hon); 3.Jeffrey Schreurs (Kaw); 4.Timothy Boe (Yam); 5.Mike Carpenter (Kaw); 6.Dan Karg (Yam); 7.Michael Marcell ;
45+ B/C: 1.Jerry Dillon (Yam); 2.Robert Breu (Hon); 3.John Dahlen (Kaw); 4.Duane Gunderson (Hon); 5.John Schaefer (Kaw);
Women: 1.Tiffany Rumpca (Yam); 2.Kristen Oja (Yam); 3.Jessica Kight (Hon); 4.Allison Larson (Kaw); 5.Alyssa Breu (Hon); 6.Amanda Wald (Kaw);
|